Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Aktualności

08.06.2019

Jubileusz 40-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”

Przed ponad tysięczną widownią zgromadzoną w Hali Znicz w Pruszkowie zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, który świętuje w tym roku 40-lecie swojej działalności artystycznej. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Uczestnicy jubileuszowego koncertu mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze polskie tańce ludowe i posłuchać najwspanialszych polskich piosenek. Nie zabrakło elementów folkloru zza naszej wschodniej granicy, który od lat znajduje się w repertuarze zespołu. Na scenie pojawiły się wszystkie grupy wiekowe – najmłodsi przedszkolacy, grupy szkolne, a także dorośli.

W podzielonym na dwie części koncercie, zespół zaprezentował na scenie niemal wszystkie stroje ludowe. Koncert wypełniły wspomnienia, które towarzyszyły „Pruszkowiakom” w ciągu czterech dekad istnienia ich zespołu.

Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” powstał w lutym 1979 r. przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie, z inicjatywy Danuty Jaśkiewicz. Podczas czterdziestu lat działalności zespół wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą, prezentując folklor z kilkunastu regionów Polski. W repertuarze znalazły się również tańce mołdawskie, ukraińskie, rosyjskie czy gruzińskie. “Pruszkowiacy” zdobyli wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Źródło zdjęć: Urząd Miasta Pruszkowa.

Podziel / Share
08.06.2019, Ilość wejść: 325, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry