Pomoc dla niepełnosprawnych

Informacje z regionu

15.02.2017

Konferencja dla rolników w Przasnyszu

  • W spotkaniu z rolnikami wziął udział Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
    W spotkaniu z rolnikami wziął udział Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wymiana wiedzy i doświadczeń produkcji rolnej oraz zmiany w prawie to główne tematy spotkania, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Uczestniczył w nim Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na zaproszenie do udziału w konferencji odpowiedziało ok. 300 plantatorów i hodowców bydła z północnego Mazowsza. Wśród słuchaczy byli zarówno młodzi, dopiero studiujący rolnicy, jak również gospodarze z kilkudziesięcioletnim stażem.

Dr inż. Marcin Gołębiewski z SGGW w Warszawie wygłosił wykład na temat praktycznych i prostych sposobów na zredukowanie kosztów produkcji na przykładzie kiszonki z kukurydzy. W spotkaniu wziął też udział wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, który mówił o zmianach legislacyjnych w obrębie rolnictwa, inwestycjach, płatnościach bezpośrednich oraz budżecie w unijnej perspektywie 2014-2020. Ponadto wiceminister poruszył zagadnienia dotyczące wyrównywania szans edukacyjnych na obszarach wiejskich oraz rozwoju kształcenia rolniczego.

Honorowy patronat nad konferencją objął Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Podobne tematy

  • 21.11.2016
    Region ciechanowski: stypendia dla uzdolnionych uczniów
  • 09.02.2017
    Narada o bezpieczeństwie w Ciechanowie
Podziel / Share
Opublikowane przez Marcin Walasik, 15.02.2017, Ilość wejść: 343, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zadaj pytanie

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Bezpieczne wakacje
do góry