Pomoc dla niepełnosprawnych

Inne wiadomości

12.01.2018

Komplet umów na budowę S7 – połączenie województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego

W Płońsku podpisano umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km. To ostatnie dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego. W wydarzeniu wzięł udział m.in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Wąsik, Poseł na Sejm RP Anna Ewa Cicholska,Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz i Kierownik delegatury MUW w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla całego zadania.

Droga ekspresowa S7 ma olbrzymie znaczenie dla rozwoju układu komunikacyjnego w Polsce. Priorytetem rządu jest jak najszybsze ukończenie tej trasy, tak aby powstało połączenie portów Trójmiasta z południem naszego kraju. Do realizacji S7 podchodzimy kompleksowo – w poniedziałek podpisana została umowa na odcinek tej trasy na północ od Krakowa, w lutym planowane jest podpisanie umowy na kolejny małopolski odcinek – powiedział Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w swoim wystąpieniu podkreślił, jak istotna jest trasa S7 dla mieszkańców Mazowsza. Zadeklarował także, że po złożeniu wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej będzie on rozpatrywany w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim bez zbędnej zwłoki.

Inwestycja polegać będzie na budowie drogi ekspresowej wraz z remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach kontraktu powstaną węzły:  „Mława Północ”, „Mława Południe”, „Modła", „Żurominek",  „Strzegowo Północ", „Strzegowo Południe", „Glinojeck", „Pieńki Rzewińskie", „Dłużniewo"

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

 

 

Podziel / Share
Natalia Lech, 12.01.2018, Ilość wejść: 478, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Programy rozwoju sieci dróg lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry