Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

29.08.2013

Zgoda na przebudowę stacji kolejowej w Żyrardowie

Wojewoda mazowiecki zatwierdził projekt budowlany oraz wydał pozwolenie na budowę stacji kolejowej w Żyrardowie. Dzięki inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróży na trasie Warszawa – Łódź. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Planowana inwestycja przyczyni się do rozwoju lokalnego transportu kolejowego, pozwalając na szybszą i bezpieczniejszą podróż między Warszawą a Łodzią. Będzie mieć także duży wpływ na komfort podróży w całej Polsce, jako że jest to jedna z najbardziej obciążonych linii w kraju. Przebudowywana linia kolejowa stanowi część korytarza transportowego prowadzącego z Gdyni, przez Warszawę, Katowice i Ostrawę do Wiednia.

W projekcie budowlanym zastosowano rozwiązania techniczne chroniące środowisko przed oddziaływaniem planowanego przedsięwzięcia. Zaprojektowano m.in. przepompownię wód deszczowych, system odwodnienia przejść podziemnych i peronów, ekrany akustyczne, a także umocnienie skarp. Dzięki planowanym robotom infrastruktura kolejowa dostosowana zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wojewoda mazowiecki zobowiązał inwestora, a więc PKP PLK, do monitorowania oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Podobne tematy

Podziel / Share
29.08.2013, Ilość wejść: 1936, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry