Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

27.09.2017

Ponad 100 projektów otrzyma dotację w ramach programu „Niepodległa”

3 mln zł dotacji na dofinansowanie 109 wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przyznano organizacjom pozarządowym i samorządowym instytucjom kultury. Projekty mają głównie charakter lokalny i regionalny.

W naborze do programu dotacyjnego „Niepodległa” zgłoszono 672 wnioski. Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosiła 50 tys. zł (minimalna 5 tys. zł), średnia kwota dofinansowania wyniosła ok. 27,5 tys. zł. Ze 109 projektów, które mogą zostać dofinansowane, aż 52 zgłosiły samorządowe instytucje kultury, stowarzyszenia – 30, a fundacje – 27.

Szczegółowa lista projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Niepodległa” dostępna jest na stronie: www.niepodlegla.gov.pl.

Najwięcej środków trafi do wnioskodawców z województw: mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego. W tych regionach odbędzie się też największa liczba projektów dofinansowanych z programu „Niepodległa”. Są to zadania o charakterze popularyzatorskim oraz edukacyjno-animacyjnym, w jednej ze wskazanych w regulaminie form: festiwal, koncert, happening, spektakl, wystawa, konkurs, przegląd, konferencja, tworzenie ścieżek edukacyjnych, gier (fabularnych, terenowych, planszowych), wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, organizacja kampanii społecznych i edukacyjnych.

Biuro Programu „Niepodległa” przekaże dotację na realizację zwycięskich projektów po podpisaniu umów z beneficjentami. Organizatorzy projektów finansowanych w ramach programu są zobowiązani do stosowania oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem programów dotacyjnych realizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Polski do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości.

Kolejny nabór do programu dotacyjnego „Niepodległa” będzie ogłoszony jesienią 2017 roku.

Podziel / Share
27.09.2017, Ilość wejść: 1467, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry