Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

27.09.2017

Ponad 100 projektów otrzyma dotację w ramach programu „Niepodległa”

3 mln zł dotacji na dofinansowanie 109 wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przyznano organizacjom pozarządowym i samorządowym instytucjom kultury. Projekty mają głównie charakter lokalny i regionalny.

W naborze do programu dotacyjnego „Niepodległa” zgłoszono 672 wnioski. Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosiła 50 tys. zł (minimalna 5 tys. zł), średnia kwota dofinansowania wyniosła ok. 27,5 tys. zł. Ze 109 projektów, które mogą zostać dofinansowane, aż 52 zgłosiły samorządowe instytucje kultury, stowarzyszenia – 30, a fundacje – 27.

Szczegółowa lista projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Niepodległa” dostępna jest na stronie: www.niepodlegla.gov.pl.

Najwięcej środków trafi do wnioskodawców z województw: mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego. W tych regionach odbędzie się też największa liczba projektów dofinansowanych z programu „Niepodległa”. Są to zadania o charakterze popularyzatorskim oraz edukacyjno-animacyjnym, w jednej ze wskazanych w regulaminie form: festiwal, koncert, happening, spektakl, wystawa, konkurs, przegląd, konferencja, tworzenie ścieżek edukacyjnych, gier (fabularnych, terenowych, planszowych), wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, organizacja kampanii społecznych i edukacyjnych.

Biuro Programu „Niepodległa” przekaże dotację na realizację zwycięskich projektów po podpisaniu umów z beneficjentami. Organizatorzy projektów finansowanych w ramach programu są zobowiązani do stosowania oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem programów dotacyjnych realizowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” jest zachęcenie wszystkich mieszkańców Polski do radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości.

Kolejny nabór do programu dotacyjnego „Niepodległa” będzie ogłoszony jesienią 2017 roku.

Podziel / Share
Joanna Bereda, 27.09.2017, Ilość wejść: 790, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

Program "Rodzina 500 plus"
Razem Bezpieczniej
Afrykański pomór świń
Karta Dużej Rodziny
NFOŚ
Klęski żywiołowe
Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych
Regionalny System Ostrzegania
Krajowy Zasób Nieruchomości
Program „Niepodległa”
do góry