Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

05.03.2018

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - wyniki naboru

  •  Źródło: kuratorium.waw.pl.
    Źródło: kuratorium.waw.pl.

W ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” wsparcie finansowe otrzymało 161 organów prowadzących szkoły - dla 545 szkół, na kwotę 4 580 120 zł.

Zespół powołany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", ocenił wnioski organów prowadzących o udzielenie wsparcia finansowego w ramach programu.

Mazowiecki Kurator Oświaty, działając na podstawie Porozumienia z dnia 8 grudnia 2015 roku z Wojewodą Mazowieckim, podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego organom prowadzącym szkoły, które otrzymają środki budżetu państwa w ramach wsparcia finansowego.

Wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący szkołę finansowego wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym.

Wykaz organów prowadzących, którym zostało udzielone wsparcie finansowe na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych oraz wysokość tego wsparcia znajduje się w załączniku, na dole strony.

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Pliki do pobrania

Podziel / Share
05.03.2018, Ilość wejść: 977, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry