Pomoc dla niepełnosprawnych
Uwaga! To jest archiwalna wersja serwisu.

Zapraszamy do nowego serwisu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie na portalu rządowym.

Komunikaty

20.03.2019

Mocno przeładowane „dostawczaki” na wadze ITD

  • Na zdjęciu: kontrola inspektorów WITD.
  • Na zdjęciu: kontrola inspektorów WITD.

Osiem przeciążonych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony zatrzymały patrole mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na ulicach Radomia i Warszawy. Niechlubny rekordzista ważył z ładunkiem prawie 7,5 tony.

Stwarzające niebezpieczeństwo na drogach pojazdy z nadmiarem ładunków zatrzymywano do kontroli wagowej na radomskich oraz stołecznych ulicach w poniedziałek i wtorek (18-19 marca).

Najwięcej, bo aż 7,4 tony ważyło auto dostawcze z materiałami budowlanymi. Pojazd ten skontrolowali warszawscy inspektorzy. Z kolei załoga patrolująca nieoznakowanym radiowozem ulice Radomia zatrzymała pojazd przewożący artykuły spożywcze, który ważył 5,1 tony. Mocno ugięte pod naporem ciężaru nadwozie i opony na tylnej osi samochodu z daleka przyciągnęły uwagę inspektorów. Pozostałe „dostawczaki” skierowane na wagi ITD były przeciążone o około półtorej tony.

Wszyscy kierowcy przeładowanych pojazdów zostali ukarani mandatami. Mogli odjechać z miejsca kontroli dopiero po rozładunku nadmiaru towaru na inne samochody.

Mazowiecka ITD regularnie eliminuje z ruchu przeładowane „dostawczaki” o DMC do 3,5 tony. Przeciążone tego typu auta stwarzają zagrożenie na drogach.  Działania mają również na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku transportowym.

Źródło: WITD

Podziel / Share
20.03.2019, Ilość wejść: 235, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry