Pomoc dla niepełnosprawnych

Komunikaty

25.03.2019

Rusza cykl konferencji dla przedsiębiorców o pracowniczych planach kapitałowych

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Mazowieckim zapraszają na konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym, która odbędzie się 28 marca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

  • Grafika: logotyp Pracownicze Plany Kapitałowe.

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Mazowieckim zapraszają na konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym, która odbędzie się 28 marca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal www.mojePPK.pl – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z włodarzami wszystkich województw zaprasza na konferencje poświęcone ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji pracodawcy dowiedzą się w jaki sposób funkcjonuje PPK, jakie są terminy i warunki wdrożenia, jakie możliwości daje pracodawcy i pracownikowi oraz otrzymają praktyczne informacje jakie kroki należy podjąć by założyć PPK. Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK.

Naszym celem jest dotrzeć do pracodawców i przekazać rzetelną wiedzę na temat nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy dostarczyć informacje i umiejętności niezbędne do wdrożenia programu. Dlatego nasze konferencje są dedykowane w pierwszej części do wszystkich, w tym do kadry kierowniczej przedsiębiorstw, a w drugiej do działów kadrowych, HR i osób odpowiedzialnych za proces wprowadzenia PPK. Wyruszamy w Polskę z misją dotarcia do jak największej liczby pracodawców. Rozpoczynamy serią konferencji po których nastąpi kilkaset szkoleń otwartych, o których w szczegółach będziemy mówić w każdym Urzędzie Wojewódzkim – powiedział Robert Zapotoczny, Prezes PFR Portal PPK oraz współtwórca ustawy o PPK.

Konferencja MUW odbędzie się 28 marca br. w godz. 10:00–14:00 w Galerii Porczyńskich.

Obowiązuje rejestracja online pod linkiem:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=u2srDZym6EGe8cA1VyvQDg_Dwlp_N5RFjOFKFR53y3VUN1VBVFdIMFZCR0dRS1Y2S05OOVo0SDI4US4u (link przenosi na podstronę rejestracji)

lub zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 800 775 775

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerami konferencji są Wojewoda Mazowiecki oraz Ministerstwo Finansów.

Podziel / Share
25.03.2019, Ilość wejść: 257, Rejestr zmian
Zgłoś błąd Zapytaj

Komentarz (0) Regulamin

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Newsletter

Najważniejsze informacje na temat pracy Wojewody i ważnych wydarzeń w województwie na Twój e-mail

Polityka prywatności

Aktualne projekty

do góry